Mladí chovatelé

Jednou z našich priorit jsou mladí chovatelé. Naše organizace se aktivně podílí na organizování pravidelných chovatelských kroužků a akcí  jako jsou výstavy, závody, olympiády, letní i zimní tábory a různá setkávání mladých chovatelů.

Chcete-li se účastnit našich pravidelných setkání, návštěv u odborníků, chovatelů a dalších výletů, neváhejte nás kontaktovat. Účast není pro děti zpoplatněna.

Chovatelská olympiáda v roce 2024

V případě, že jste z Prahy a okolí a máte zájem se zapojit, neváhejte nám napsat. Pomůžeme Vám s přípravou soutěžících a budeme Vás informovat průběžně s aktuálními podrobnostmi. Mladí chovatelé kteří postoupí oblastním kolem, které se bude konat naživo během dubna-května v Praze, budou mít možnost jet na Národní kolo chovatelské soutěže. To se uskuteční pravděpodobně během srpna.

I v tomto ročníku se určitě dobře pobaví, získají nové poznatky a zkušenosti a poznají i nové přátele se společným zájmem 🙂

Připravit na testové otázky a poznávání plemen můžeš na stránkách www.omch.cz !

Tábor pro mladé chovatele

I v tomto roce 2023 se uskutečnil letní chovatelský tábor pro děti s kladným vztahem ke zvířatům. Byl plný zvířat (i dvojnohých) a účastníci si na něm užili spousty zážitků 😉

V letošním roce se připravuje i zimní tábor opět v Českém Švýcarsku. Vzhledem k rychle se plnící kapacitě neváhejte a již se se svými dětmi přihlaste. Bližší informace, včetně online přihlášky najdete na oficiálních stránkách tábora zde: www.tmch.cz Pro naše členy je poskytován příspěvek na tento tábor.

Chovatelská olympiáda v roce 2023

V letošním roce se po dalších excesech vyhlašovatelů soutěže ze strany ÚKPMCH ČSCH a jejich neschopnosti zveřejnit a poslat vyhlášení soutěže i pro tento rok včas (nebo alespoň poslat). Se mladí chovatelé v Praze rozhodli národního kola neúčastnit. Navíc termín kolidoval s dalšími našimi prázdninovými akcemi. Věříme, že konečně v dalším roce dojde ke zlepšení komunikace a úrovně dodržování pravidel ze strany pořadatele, abychom nemotivovali soutěžící k naší účasti zbytečně.

Chovatelská olympiáda v roce 2022

Se konala 27. května již na živo ve spolupráci s DDM Praha 7 v jejich krásných prostorech plných zvířat v Holešovicích. I přes nižší počet účastníků jsme nakonec měli možnost za Prahu vyslat tradičně silný tým. Bohužel nemoc několika z nich nakonec ovlivnila i tak menší reprezentační skupinku a do Jihlavy jsme dorazili pouze se dvěma soutěžícími. Poprvé jsme byly nuceni přenechat i naši dominantní odbornost chovu koček, ale věříme že se na stupně vítězů opět vrátíme. Krásné Národní kolo jsme si i s účastníky z ostatních okresů moc užili a ani ostudně tristní slavnostní vyhlášení nám nesebralo krásné zážitky.

Naši reprezentanti:

Ondřej Kučera obsadil 2.místo – chov činčil a fretek

Magdalena Vaculová 5.místo – chov drobných hlodavců.

Za příkladnou přípravu a reprezentaci jim děkujeme a ke krásným úspěchům blahopřejeme!

Připravit na testové otázky a poznávání plemen můžeš na stránkách www.omch.cz !

Soutěžní podmínky byly stejné jako v předešlém roce a naleznete je v informačním letáku zde: OLYMPIÁDA MLADÝCH CHOVATELŮ 2022

Chovatelská olympiáda v roce 2021

V druhém zdravotně omezeném roce se oblastní Olympiáda mladých chovatelů uskutečnila v Praze později a v hybridním režimu, tedy jinak než tomu bývá běžně. Díky využití online aplikací jsme dokázali vše kvalitně nahradit a připravit se nakonec bez větších soutěžních omezení. V termínu 11.-15.8.2021 se naše reprezentace Prahy odvážně pustila na Národní kolo do překrásného města Olomouce. Pořadatelé takto významné akce v již déle trvajícím covidovém období bohužel organizačně zcela selhali. Nicméně díky osobnímu nasazení mnoha vedoucích z jednotlivých okresů a i přes velké problémy téměř ve všem se podařilo nakonec zdárně soutěžícím odsoutěžit a i celé kolo s nadsázkou a humornými situacemi nejen z doprovodného programu si užít. A i přes pořadateli mnohé nedodržení vyhlášených soutěžních podmínek se nakonec naší kvalitně připravené reprezentaci podařilo obsadit skvělé 3. místo v celé ČR!!! Za tuto statečnost a bojovnost všem reprezentantům Prahy velice děkujeme!

Soutěžícími na medailových pozicích se v Olomouci stali:

Na 1. místě v odbornosti Koček – Anna Marie Lišková
Na 1. místě v odbornosti Činčil, nutrií a fretek – Ondřej Kučera
Na 3. místě v odbornosti Drobní hlodavci – Magdalena Vaculová

Cenné zkušenosti sbíraly také mladí chovatelé: Kateřina Poláková, Natálie Hrnčířová a Krištof Vacula.

Bohužel ze zdravotních důvodů se nemohli zúčastnit skvěle připravené Anna Marie Růžková a Věra Kůtová.

Věříme, že vedení ČSCH a její komise mládeže se ze svých chyb poučí a nebudou nadále důvodem proč MCH z celé ČR se nebudou chtít soutěže dále účastnit. Zvláště jedná-li se o tak hodnotnou a prestižní soutěž.

Chovatelská olympiáda 2020

V tomto roce se Olympiáda mladých chovatelů uskutečnila v Praze později než bývá běžné, ale nakonec bez větších omezení z důvodů různých hygienických opatření pramenících z událostí jara tohoto roku. V termínu 24.6.2020 se tedy sešli soutěžící z několika škol a kroužků a organizací v Praze a změřili své síly v tradičních odbornostech a disciplínách. Oblastní postupové kolo pro Prahu bylo tradičně zahájeno od 8h v sídle ČSCH, Maškova 3, Praha 8.

Nejlepšími soutěžícími v Praze v roce 2020 se stali:

Na 1. Místě Denisa Kovaříková
Na 2. Místě Anna Lišková
Na 3. Místě Daniel Štípek

A cenu pro nejlepší chovatelský kolektiv získala ZŠ Ratibořická z Prahy 9.

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme i hodně úspěchů na Národním kole v Mikulášovicích, které se koná 5.-9. srpna 2020 v Mikulášovicích.
Zároveň děkujeme sponzorům Olympiády, společnostem: Bayer, Cats Best a magistrátu hl.m.Prahy za hodnotné ceny.

Chovatelská olympiáda v Praze pro rok 2020

Chovatelská olympiáda 2019

I v roce 2019 naše organizace pořádala oblastní kolo olympiády mladých chovatelů pro hl.město Prahu. Zúčastnit se mohl každý mladý chovatel a je jedno, jestli má spoustu zkušeností, anebo s chovem právě začíná.

informační leták OMCH 2019

Všem zúčastněným gratulujeme.
Zároveň děkujeme sponzorům Olympiády Bayer, Cats Best, Zvěrokruh za hodnotné ceny.
Na 1. Místě se umístila Denisa Kovaříková
Na 2. Místě se umístila Lucie Dvořáková
Na 3. Místě se umístil Lukáš Marek.


Letní chovatelský tábor (se svými zvířaty)

Naše organizace se také aktivně podílí na pořádání letních chovatelských táborů a to už více jak 35 let. Více informací naleznete na webu tábora zde.

První tábor proběhl již v roce 1983 a tehdy to bylo spíše takové setkání rodičů s dětmi a jejich zvířaty. Do roku 1990 probíhal tábor v tomto duchu, ale protože byl o tábor stále větší zájem, tak v témže roce už se ze setkání stal klasický tábor pod stany a trval celá dva týdny a bez rodičů. Tábor se dále rozvíjel a rozrůstal až do dnešní podoby…

O táboře se můžete začíst zde na jeho stránkách www.tmch.cz. 

A vězte, že je to velmi zajímavé a zábavné čtení 😉

informační leták OMCH 2018