Mladí chovatelé

Jednou z našich priorit jsou mladí chovatelé. Naše organizace se aktivně podílí na organizování chovatelských olympiád, letních táborů, setkávání mladých chovatelů, atd.

Tábor pro mladé chovatele

I v letošním roce se uskuteční chovatelský tábor pro děti s kladným vztahem ke zvířatům. Vzhledem k rychle se plnící kapacitě neváhejte a rychle se se svými dětmi přihlaste. Bližší informace, včetně online přihlášky najdete na oficiálních stránkách tábora zde: www.tmch.cz Pro naše členy je poskytován příspěvek na tento tábor.

Chovatelská olympiáda 2021

V případě, že jste z Prahy a okolí a máte zájem se zapojit, neváhejte nám napsat. Pomůžeme Vám s přípravou soutěžících a budeme Vás informovat průběžně s aktuálními podrobnostmi. Mladí chovatelé kteří postoupí oblastním kolem, které se bude konat online nebo živě v měsíci červnu, budou mít možnost jet na Národní kolo Chovatelské olympiády. To se uskuteční 11.-15.8.2021 v Olomouci.

I v tomto ročníku se určitě dobře pobaví, získají nové poznatky a zkušenosti a poznají i nové přátele se společným zájmem 🙂

Soutěžní podmínky jsou stejné jako v předešlém roce a naleznete je v informačním letáku zde:  OLYMPIÁDA MLADÝCH CHOVATELŮ 2021

Chovatelská olympiáda 2020

V tomto roce se Olympiáda mladých chovatelů uskutečnila v Praze později než bývá běžné, ale nakonec bez větších omezení z důvodů různých hygienických opatření pramenících z událostí jara tohoto roku. V termínu 24.6.2020 se tedy sešli soutěžící z několika škol a kroužků a organizací v Praze a změřili své síly v tradičních odbornostech a disciplínách. Oblastní postupové kolo pro Prahu bylo tradičně zahájeno od 8h v sídle ČSCH, Maškova 3, Praha 8.

Nejlepšími soutěžícími v Praze v roce 2020 se stali:

Na 1. Místě Denisa Kovaříková
Na 2. Místě Anna Lišková
Na 3. Místě Daniel Štípek

A cenu pro nejlepší chovatelský kolektiv získala ZŠ Ratibořická z Prahy 9.

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme i hodně úspěchů na Národním kole v Mikulášovicích, které se koná 5.-9. srpna 2020 v Mikulášovicích.
Zároveň děkujeme sponzorům Olympiády, společnostem: Bayer, Cats Best a magistrátu hl.m.Prahy za hodnotné ceny.

Chovatelská olympiáda v Praze pro rok 2020

Chovatelská olympiáda 2019

I v roce 2019 naše organizace pořádala oblastní kolo olympiády mladých chovatelů pro hl.město Prahu. Zúčastnit se mohl každý mladý chovatel a je jedno, jestli má spoustu zkušeností, anebo s chovem právě začíná.

informační leták OMCH 2019

Všem zúčastněným gratulujeme.
Zároveň děkujeme sponzorům Olympiády Bayer, Cats Best, Zvěrokruh za hodnotné ceny.
Na 1. Místě se umístila Denisa Kovaříková
Na 2. Místě se umístila Lucie Dvořáková
Na 3. Místě se umístil Lukáš Marek.


Letní chovatelský tábor (se svými zvířaty)

Naše organizace se také aktivně podílí na pořádání letních chovatelských táborů a to už 34 let. Více informací naleznete na webu tábora zde.

První tábor proběhl již v roce 1983 a tehdy to bylo spíše takové setkání rodičů s dětmi a jejich zvířaty. Do roku 1990 probíhal tábor v tomto duchu, ale protože byl o tábor stále větší zájem, tak v témže roce už se ze setkání stal klasický tábor pod stany a trval celá dva týdny a bez rodičů. Tábor se dále rozvíjel a rozrůstal až do dnešní podoby…

O táboře se můžete začíst zde na jeho stránkách www.tmch.cz. 

A vězte, že je to velmi zajímavé a zábavné čtení 😉

informační leták OMCH 2018