Novinky

3.4.2023

O víkendu proběhla naše tradiční propagační výstava Kočky Praha 2023, kde jsme spolu s dalšími partnery, vystavovateli, přednášejícími, ale hlavně s Vámi mnoha a mnoha návštěvníky, prožili krásné dva dny plné úžasných koček! Vítězové byly všichni a každá kočka byla krásná… Děkujeme za pomoc všem členům a dobrovolníkům a těšíme se již na další rok v termínu 20.-21.4.2024!

 

26.3.2023

Na víkendovou výstavu koček je přihlášeno přes 160 koček 31 plemen z celého světa. Na výstavě budou k vidění kočky z odchovů světových vítězů nebo i raritní barvy či plemena u nás opravdu vzácná.

Doprovodný program, malování na obličej a soutěže pro děti a mladé chovatele.

 

Zajímavé přednášky pro návštěvníky!

 

 

 

 

V letošním roce můžete nově zakoupit předem i Online vstupenky !

 

8.3.2023

Již se nám přihlašují kočky na připravovanou Mezinárodní propagační výstavu Kočky Praha 2023!

Vzácné plemeno Khao Manee

A už nyní se rozhodně těšíme na jednu vzácnou kočičí raritu… plemeno Khao Manee, které bude v ČR k vidění vůbec poprvé! Takže máte důvod, proč rozhodně dorazit!!! A vezměte s sebou všechny další milovníky koček a hlavně děti. Pro ně bude připraven bohatý doprovodný program plný soutěží, kreativity a i malování na obličej 😉


1.11.2022

I v roce 2023 se uskuteční Tábor pro mladé chovatele, pro děti s kladným vztahem ke zvířatům. Vzhledem k rychle se plnící kapacitě neváhejte a již se se svými dětmi přihlaste. Bližší informace, včetně online přihlášky najdete na oficiálních stránkách tábora zde: www.tmch.cz Pro naše členy je poskytován příspěvek na tento tábor.


1.5.2022

Naši dubnovou výstavu „Kočky Praha 2022“ máme úspěšně za sebou! Výstavy se zúčastnilo rekordní množství plemen a opět bylo možné vidět některá raritní plemena a zbarvení úplně poprvé v ČR. Všem vystavovatelům, organizátorům, přednášejícím, partnerům i návštěvníkům děkujeme. Bez Vás všech by výstava nebyla možná! 😉


30.3.2022

Pražské kolo Olympiády mladých chovatelů se bude konat 27.května v Praze 7. Podrobné informace naleznete v sekci mladí chovatelé a v přiloženém informačním letáku ke stažení.


14.3.2022

Od pondělí spouštíme pomoc chovatelům na Ukrajině! 

Na základě poptávky a potřeb aktuální situace jsme se rozhodli nečekat a raději přímo hned pomáhat! V následujících týdnech bude odjíždět minimálně jedna dodávka týdně, která má za úkol přivézt humanitární pomoc konkrétním Ukrajinským chovatelům a jejich zvířatům. Současně na cestě zpět zachránit co nejvíce koček z válkou zkoušené země a buď trvale anebo dočasně je umístit zde v ČR. V případě, že nám chcete pomoci, budeme za to velmi rádi!
Potřeba je hlavně krmivo pro kočky (i psy), trvanlivé potraviny, desinfekční a čistící prostředky, el.zdroje (powerbanky). V případě že chcete pomoci finančně, tak můžete poslat na náš účet 2601574017 / 2010 do poznámky příjemci nutno uvést „dar na pomoc Ukrajině“. Aktuality na našem fb: https://www.facebook.com/kockypraha8
 

1.2.2022

Pro všechny milovníky a chovatele koček je tu dobrá zpráva. Již se připravuje naše tradiční výstava koček Kočky Praha 2022. Věříme, že bude navzdory stávajícímu stavu už situace výrazně lepší a 23.-24.4. se uskuteční další ročník naší tradiční propagační výstavy. Již nyní máme informace, že se zde ukáží opět raritní plemena koček v barvách vůbec poprvé k vidění v ČR. A na výstavě budou také tradiční přednášky, útulková expozice a mnoho dalšího pro děti a širokou veřejnost. Těšíme se na Vás!

Tradiční výstava koček 2022

Odkaz na výstavu naleznete na našem fb zde: Fb stránka výstavy Kočky Praha 2022


31.12.2021

Naše organizace realizovala díky grantu od hl.m.Prahy vzdělávací online aplikaci pro mladé chovatele zvířat. Na této aplikaci se podílelo mnoho chovatelských organizací a profesionálů i z akademické půdy českých vysokých škol, což ji dodává vysokou odbornou kvalitu. Tuto jednoduchou aplikaci můžete spustit také na mobilních zařízeních a naleznete ji na webu www.omch.cz, kde se můžete zapojit i do jejího rozšiřování díky modulu k plnění otázek a poznáveček formou vkládaných kvalitních fotografií a otázek. Díky grantu v roce 2020 a 2021 pořídili ceny pro MCH pro Oblastní a postupová kola chovatelských soutěží a závodů v králičím hopu. Současně připravili diplomy a různé propagační materiály pro tyto soutěže a přednášky, které jsou k dispozici na školách a dalších volnočasových zařízeních. Díky zmíněné podpoře Prahy se také podařilo sepsat a vydat vůbec první vzdělávací publikaci pro začínající felinoterapeuty, která bude sloužit hlavně při jejich základním vzdělávání na odborných kurzech a seminářích. Tato publikace bude oficiálně prezentována na felinoterapeutických přednáškách v rámci výstavy Kočky Praha 2022 v dubnu 2022 kam jste srdečně zváni.


1.9.2021

V sobotu 21. srpna se nám povedly zrealizovat díky naší šikovné mladé chovatelce Anetě Fouskové a velké podpoře celé její rodiny první závody králičího HOPu v Kralupech na Vltavou. Máme velkou radost, že se akce vydařila ve všech ohledech a již se těšíme na další ročník. V dalším roce máme v plánu směřovat realizaci závodů také i na území Prahy. Držte nám palce.

Králičí HOP


16.5.2021

Již se připravuje pro všechny mladé chovatele Olympiáda mladých chovatelů v Praze a pro všechny dětské milovníky zvířat i Chovatelský tábor. Více se dočtete v sekci Mladí chovatelé. Určitě se zapojte 😉


10.8.2020

Spokojenost po návratu našich pražských soutěžících z Národního kola Chovatelské olympiády, které se konalo 5.-9.8.2020 v Mikulášovicích byla velká. I přes prořídle řady nejen naších reprezentantů si všichni jak zajímavý doprovodný program, tak samotné soutěžení užili. Děkujeme pořadatelům, že i v tak náročné a nejasné situaci zajistili tak kvalitní Národní kolo a zajímavý a pestrý chovatelský program pro všechny zúčastněné mladé chovatele.

10.6.2020

Přípravy Oblastního kola Chovatelské olympiády v Praze jsou v plném proudu. Uskuteční se 24. června opět v sídle svazu na Praze 8. Postupující soutěžící i v tomto roce budou mít možnost se potkat s dalšími nejlepšími mladými chovateli na Národním kole. Více v sekci Mladí chovatelé

24.3.2020

Z důvodu mimořádných opatření jsme byly nuceni zrušit naši připravovanou výstavu Spring Star Show 2020 v původním termínu. Nicméně neleníme a již pracujeme na výstavě v novém termínu. Sledujte náš fb zde.  Neváhejte a přidejte si nás také!

15.12.2019

V prosinci v rámci studijní stáže o chovu a využití zvířat v Turecku proběhla přednáška a prezentace chovu koček a našich dalších akcí mezi milovníky koček a studenty na Gazi univerzitě v Ankaře. Účastníci byly skvělí a velmi pohostinní, za což velmi děkujeme zvláště paní dr. Dilara Buket Tatar, která vede spolek Gazinin paliteri a slečně Hilal Yildirim, která nám vše podrobně ukázala a provedla nás.

25.11.2019

Přípravy na další Spring Star Show 2020 jsou v plném proudu. Termín výstavy je 21. a 22.3.2020 a opět se bude konat v TOP Hotelu Praha.

16.11.2019

Naši členové, včetně mladých chovatelů, nás reprezentovali na celostátní výstavě Chovatel Lysá nad Labem, kde představili své chovy. A někteří z nich dokonce pomáhali s přípravami prezentace koček.

26. – 27.10.2019

Členové naší základní organizace Irena a Patrik Beránkovi a jejich chovatelská stanice Thajských koček Blueberry Eyes *CZ nás reprezentovali na Světové výstavě koček 2019 ve Freiburgu. Jejich chovná kočka Magic Hopfe Cat´s Chocolat si přivezla titul Best in variety (BIV), což je v tak obrovské konkurenci úžasný výsledek! Blahopřejeme!

12.10.2019

V rámci projektu 72 hodin naši mladí chovatelé spolu s dalšími členy naší základní organizace zasadili několik ovocných stromů na pozemku vedle budovy sídla našeho svazu. Stromů tu stále ubývá a tráva je čím dál tím sušší a potřebuje trochu stínu. Stromy a ovoce na nich bude veřejně přístupné, ale přitom pod dohledem z budovy. Lidem z okolí kteří tu denně chodí v budoucnu poskytnou nejen krásnější prostředí, ale i nějaký ten kousek ovoce na cestu do školy a do práce. Okolí pozemku také pořádně uklidíme od odpadků.

7.8.2019

Jsme pyšní na to, že se celostátního kola Olympiády mladých chovatelů v Přerově zúčastnili i naši zástupci, výherci oblastního kola. Se ziskem mnoha cenných kovů, nových znalostí a úžasných zážitků, včetně nových skvělých přátel, jsme se vrátili a již se těšíme na další soutěžní rok.

20.5.2019

Naši mladí chovatelé se zúčastnili oblastního kola Olympiády mladých chovatelů, které jsme tradičně pořádali v budově sídla ČSCH v Praze 8.

Všem zúčastněným gratulujeme.

Na 1. Místě se umístila Denisa Kovaříková
Na 2. Místě se umístila Lucie Dvořáková
Na 3. Místě se umístil Lukáš Marek.

7.12.2018.

Vážení kočičí přátelé. Vytvořili jsme speciálně pro Vás kočičí kalendář, kde najdete spoustu krásných fotografií koček našich členů, ale i kalendárium s kočičími i lidskými jmény.

5.12.2018

Rádi bychom Vám oznámili, že jsou v plném proudu přípravy na další ročník presentační výstavy Star Show. Více informací v sekci výstavy.

26.8.2018

Letos o prázdninách v termínu 22.-26. 8. se konal jubilejní 50. ročník soutěže Olympiáda mladých chovatelů, která je určena pro nejlepší mladé chovatele ČR a SR. Odborným garantem soutěže byl Český svaz chovatelů – Ústřední komise pro práci s mladými chovateli. A naše základní organizace byla oficiálním pořadatelem tohoto jubilejního ročníku. Akce proběhla ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze na velmi vysoké úrovni a účastníky byla právem hodnocena jako zatím nejlepší mezinárodní kolo. Tohoto ocenění si velmi vážíme a patří všem, kteří se na jeho realizaci podíleli. Děkujeme!