Novinky

16.5.2021

Již se připravuje pro všechny mladé chovatele Olympiáda mladých chovatelů v Praze a pro všechny dětské milovníky zvířat i Chovatelský tábor. Více se dočtete v sekci Mladí chovatelé. Určitě se zapojte 😉

10.8.2020

Spokojenost po návratu našich pražských soutěžících z Národního kola Chovatelské olympiády, které se konalo 5.-9.8.2020 v Mikulášovicích byla velká. I přes prořídle řady nejen naších reprezentantů si všichni jak zajímavý doprovodný program, tak samotné soutěžení užili. Děkujeme pořadatelům, že i v tak náročné a nejasné situaci zajistili tak kvalitní Národní kolo a zajímavý a pestrý chovatelský program pro všechny zúčastněné mladé chovatele.

10.6.2020

Přípravy Oblastního kola Chovatelské olympiády v Praze jsou v plném proudu. Uskuteční se 24. června opět v sídle svazu na Praze 8. Postupující soutěžící i v tomto roce budou mít možnost se potkat s dalšími nejlepšími mladými chovateli na Národním kole. Více v sekci Mladí chovatelé

24.3.2020

Z důvodu mimořádných opatření jsme byly nuceni zrušit naši připravovanou výstavu Spring Star Show 2020 v původním termínu. Nicméně neleníme a již pracujeme na výstavě v novém termínu. Sledujte náš fb zde.  Neváhejte a přidejte si nás také!

15.12.2019

V prosinci v rámci studijní stáže o chovu a využití zvířat v Turecku proběhla přednáška a prezentace chovu koček a našich dalších akcí mezi milovníky koček a studenty na Gazi univerzitě v Ankaře. Účastníci byly skvělí a velmi pohostinní, za což velmi děkujeme zvláště paní dr. Dilara Buket Tatar, která vede spolek Gazinin paliteri a slečně Hilal Yildirim, která nám vše podrobně ukázala a provedla nás.

25.11.2019

Přípravy na další Spring Star Show 2020 jsou v plném proudu. Termín výstavy je 21. a 22.3.2020 a opět se bude konat v TOP Hotelu Praha.

16.11.2019

Naši členové, včetně mladých chovatelů, nás reprezentovali na celostátní výstavě Chovatel Lysá nad Labem, kde představili své chovy. A někteří z nich dokonce pomáhali s přípravami prezentace koček.

26. – 27.10.2019

Členové naší základní organizace Irena a Patrik Beránkovi a jejich chovatelská stanice Thajských koček Blueberry Eyes *CZ nás reprezentovali na Světové výstavě koček 2019 ve Freiburgu. Jejich chovná kočka Magic Hopfe Cat´s Chocolat si přivezla titul Best in variety (BIV), což je v tak obrovské konkurenci úžasný výsledek! Blahopřejeme!

12.10.2019

V rámci projektu 72 hodin naši mladí chovatelé spolu s dalšími členy naší základní organizace zasadili několik ovocných stromů na pozemku vedle budovy sídla našeho svazu. Stromů tu stále ubývá a tráva je čím dál tím sušší a potřebuje trochu stínu. Stromy a ovoce na nich bude veřejně přístupné, ale přitom pod dohledem z budovy. Lidem z okolí kteří tu denně chodí v budoucnu poskytnou nejen krásnější prostředí, ale i nějaký ten kousek ovoce na cestu do školy a do práce. Okolí pozemku také pořádně uklidíme od odpadků.

7.8.2019

Jsme pyšní na to, že se celostátního kola Olympiády mladých chovatelů v Přerově zúčastnili i naši zástupci, výherci oblastního kola. Se ziskem mnoha cenných kovů, nových znalostí a úžasných zážitků, včetně nových skvělých přátel, jsme se vrátili a již se těšíme na další soutěžní rok.

20.5.2019

Naši mladí chovatelé se zúčastnili oblastního kola Olympiády mladých chovatelů, které jsme tradičně pořádali v budově sídla ČSCH v Praze 8.

Všem zúčastněným gratulujeme.

Na 1. Místě se umístila Denisa Kovaříková
Na 2. Místě se umístila Lucie Dvořáková
Na 3. Místě se umístil Lukáš Marek.

7.12.2018.

Vážení kočičí přátelé. Vytvořili jsme speciálně pro Vás kočičí kalendář, kde najdete spoustu krásných fotografií koček našich členů, ale i kalendárium s kočičími i lidskými jmény.

5.12.2018

Rádi bychom Vám oznámili, že jsou v plném proudu přípravy na další ročník presentační výstavy Star Show. Více informací v sekci výstavy.

26.8.2018

Letos o prázdninách v termínu 22.-26. 8. se konal jubilejní 50. ročník soutěže Olympiáda mladých chovatelů, která je určena pro nejlepší mladé chovatele ČR a SR. Odborným garantem soutěže byl Český svaz chovatelů – Ústřední komise pro práci s mladými chovateli. A naše základní organizace byla oficiálním pořadatelem tohoto jubilejního ročníku. Akce proběhla ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze na velmi vysoké úrovni a účastníky byla právem hodnocena jako zatím nejlepší mezinárodní kolo. Tohoto ocenění si velmi vážíme a patří všem, kteří se na jeho realizaci podíleli. Děkujeme!